Ocena Teme:
  • 1 Glasova - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SCWC 2014 part 1
#1
U petak je bilo takmicenje srpskog cw kluba, martovski termin. Posto sam clan istog odlucio sam da ucestvujem iako idem sa porodicom na put u Valjevo (Ogladjenovac). U Ogladjenovcu imam antenu , ali posto krecem posle posla, znam da necu stici na vreme da sve izmontiram i da proradim kad treba. Odlucujem da probam da odradim remote koji sam ostavio u Beogradu. U selu nemam internet pa odlazim koj Ivana YT2AAA i od njega radimo obojica kontest. Ivan sa svoje stanice, a ja sa svoje preko neta. U startu odmah imam problema , loger nije setovan kako treba pa dajem redne brojeve umesto svog clanskog broja. Monitor me zeza pa ne mogu da pratim sta kucam sve je iseckano. Nerviram se psujem ludim :-) . Ivan mi u jednom trenutku mase iz drugog coska da je sve u redu , da stanica normalno emituje. Nastavljam i polako ulazim u stos, pocinjem da skidam prve veze ali vrlo tesko ide u guzvi. Odlucujem se da ranujem i pocinjem da se vadim polako stizem Ivana. U drugi period ulazimo sa maltene istim brojem veza. odjednom sve staje, 6 minuta mi se niko ne javlja i znam da nesto nije u redu samo susti a zovem cq. Molim Ivana da dodje na moju frekvenciju da vidimo sta se desava 6m. Ivan dolazi javlja mi se ali ga ja ne cujem, kaze da je na frekvenciji pakao , zovu me svi :-). Opet poludim, gasim loger, sada moram sa drugim programom da vidim sta je sa stanicom remote. Vidim ukljucen RIT i slusam u plusu par KHz. vatra mi kulja na usi hi. resavam to i vracam se u loger, izgubio sam 10 minuta na gluposti. Odgovarajuci taster na tastaturi to ukljucuje i ni sada ne znam koji, desilo se jos par puta ali sam odmah reagovao. Nastavljam sa radom , izlazim na kraju sa 180 qso-a. Ocekivao sam da ce uspeh biti da uradim 100 na taj nacin, ali sam imao prebacaj uz sve probleme. Poceo sam kontest sa 34WPM i povecavao brzinu kako je vreme odmicalo. Zavrsio sam sa 44WPM . Sve u svemu nije lose bilo, solidna zabava od 2 sata. Posle kontesta smo otisli na pice, Ivan YT2AAA, Vlada YT1VP i ja (ja sam ovaj mali debeli)
[Slika: 1904253_221740768034663_1853906658_n.jpg]

[Slika: 1922229_221740888034651_284169961_n.jpg]
#2
Odlucujem da probam da odradim remote koji sam ostavio u Beogradu. U selu nemam internet pa odlazim koj Ivana YT2AAA i od njega radimo obojica kontest. Ivan sa svoje stanice, a ja sa svoje preko neta.


Koja kombinacija programa za remote?
#3
kombinacija je sledeca, a moze se i na razne druge nacine uraditi. Ovo mi je bilo najbrze

1. ARVP10 - Kenwoodov voip program host i klijent
2. ARCP590 ili ARHP10 kenwoodovi programi za upravljanje stanicom, palenje gasenje i ostale drangulije
2. Team viewer
3. N1MM ili Win-test

posto sam na kablovskoj i imam dinamicku ip adresu registrovao sam no-ip servis pa ne gadjam ip adresu nego neki domen. Na ruteru treba turiti host racunar u DMZ da bi voip mogao da se konektuje .
#4
A, pa ti si radio sa kenwoodceto... ;D
ja mislio da si s'G59
#5
MA JA SAM RADEO SAS G 59. Angel 15 QSODodgy


Skoči na Forum:


Korisnik(a) pregleda ovu temu: 1 Gost(a)